czwartek, 4 stycznia 2018

Kiedy warto zamówić autolawetę?

Jeśli nie możesz odpalić samochodu i ruszyć – np. uczestniczyłeś w wypadku lub po prostu popsuło Ci się auto – zamów autolawetę. Często to najwygodniejsze rozwiązanie.


Autolaweta to przetransportowanie samochodu – można skorzystać z oferty wielu firm lub wynająć ją, aby samodzielnie przewieźć auto w wybrane miejsce. Nie muszą to być samochody osobowe, ale też dostawcze, ciężarowe i pojazdy typu maszyny rolnicze czy budowlane. Często nie ma innego wyjścia niż zamówienie autolawety. Wrocław, Warszawa, Poznań czy inne miasta to siedziby wielu firm zajmujących się wynajmem odpowiedniego sprzętu.

Zwykle zamówienie autolawety jest koniecznie – jest wiele takich przypadków, gdy nie możemy  użyć samochodu, np. nie odpala lub zepsuło nam się sprzęgło. Jeśli zaś chcemy wynająć autolawetę i samodzielnie jej użyć, pamiętajmy o kilku zasadach bezpieczeństwa. Musi być stabilna, aby utrzymała ładunek, więc sprawdź wszystko choćby trzy razy, zanim ruszysz.
Wynajem nie powinien być bardzo trudny. Aby móc kierować niedużą autolawetą, wystarczy podstawowe prawo jazdy, czyli B, które uprawnia do kierowania samochodami do 3,5 tony. Dodatkowe egzaminy nie są konieczne.


Laweta jest też lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem niż przemieszczanie się uszkodzonym pojazdem, jeśli jest to w ogóle możliwe. Jeżeli jednak można nim jeździć, możesz także zamówić holowanie lub skorzystać z pomocy kogoś znajomego. Do holowania potrzebna jest mocna lina, którą będzie można zaczepić o hak i dowieźć do mechanika.

Za wsparcie merytoryczne przy pisaniu artykułu dziękujemy firmie http://pomoc-drogowa24.eu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz