sobota, 10 czerwca 2017

Części wymienne do samochodów – najczęstsze naprawy

Co najczęściej trzeba wymieniać w aucie? Każdy posiadacz samochodu posiada przynajmniej kilka odpowiedzi na powyższe pytanie, okazuje się jednak, że statystycznie najczęściej wymieniany jest olej, filtry, amortyzatory, żarówki oraz tłumiki. Oczywiście wymiana oleju wykonywana jest co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i zapobiega to zatarciu się silnika.
Warto wiedzieć, że filtr cząstek stałych montowany jest w układach wydechowych typu diesel i zapobiega on przedostawaniu się do atmosfery sadzy. Do wyboru, w zależności od modelu silnika oraz producenta mamy filtr DPF lub filtr FAP.

Kolejnym elementem, który często się psuje jest klimatyzacja samochodowa. Częstokroć wymaga ona przedmuchania do czego służą agregaty sprężające powietrze lub gaz. Tego typu urządzenia służą również do nabijania klimy.
Wszystkie powyższe proste naprawy oferuje każdy warsztat samochodowy, dzięki czemu nie trzeba jeździć daleko po kosztownych serwisach lub sieciowych warsztatach samochodowych.

1 komentarz:

  1. Witam
    Ciekawy blog, ciekawy artykuł. Mam bloga o podobnej tematyce zapraszam może znajdziesz coś ciekawego dla siebie http://blogsamochodowy.blogspot.com/
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń